Szigetelés típusok
Az energiatermelés, -felhasználás és -megtakarítás mindennapjaink egyik legfontosabb kérdése lett; a növekvő energiaárak és a klímaválság pedig ezt csak még égetőbbé tette. Mindezek miatt központi témává vált a megtermelt energia hatékony és pazarlásmentes felhasználása. Ebben segítenek nekünk a különböző hőszigetelő rendszerek, amik meggátolják a hő áthatolását, terjedését; ezáltal télen a meleg levegőt bent, nyáron pedig kint tarthatjuk.
Ezzel kapcsolatban kulcsfontosságú kérdésként merülhet fel, hogy mégis milyen hőszigetelési anyagot alkalmazzunk, aminek tulajdonságai legjobban illeszkednek házunk felépítéséhez és az igényeinkhez. A következőkben ebben szeretnénk segíteni Önöknek, hogy a lehető legjobb döntést tudják meghozni hőszigetelési rendszerük kiválasztásakor.
Termékeink
Hőátadási táblázatok
A falazó anyagok különböző módon vezetik a hőt, ezeknek a mérőszáma a hővezetési tényező, amely egy anyagi állandó. Ebből számoljuk a hőátbocsátási tényezőt, amelynél figyelembe vesszük az anyagok hővezetési tényezőjét és a vastagságot.
Nézzük a falazó anyagokra érvényes szigetelési értékeket!
Legismertebb Eps hőszigetelő rendszerek:
- EPS80 (polisztirol, dyvit) λ= 0,036 W/mK
- Grafitos hőszigetelés λ= 0,031 W/mK
- Kőzetgyapot vakolható hőszigetelés λ= 0,036 W/mK
- Baumit OpenTherm λ= 0,040 W/mK
- Baumit Open Plus (grafitos) λ= 0,031 W/mK
Nyilván egy vastagabb, nagyobb tömeggel rendelkező falazatnak nagyobb lesz a hőtároló tömege, de ettől függetlenül nem biztos, hogy jobb lesz a hőszigetelő képessége.
A hővezetési tényező mikor jó?
A falazatunkhoz mindig olyan vastag hőszigetelés alkalmazzunk, ami jobb, vagy megfelel a mérnöki kamara javaslatának. Szóval a gyakorlatban a világos zöld, illetve a kék sávban lévő szigetelőanyagot próbáljuk meg választani!