
Egy vállalat energiaigénye állandóan változik: vannak csúcsok, völgyek, hétköznapi terhelések, hétvégi leállások. A nap viszont nem igazodik a cég műszakjaihoz, logisztikájához vagy gyártási ciklusaihoz.
Ráadásul a vállalat nem táplálhat vissza a hálózatba, így a napközben megtermelt többletenergia gyakran elvész. Ezt hívjuk „vissz-watt” veszteségnek - vagyis megtermeljük az áramot, de nem tudjuk felhasználni.
A helyzet egyszerű: ha nincs, ami eltárolja a felesleget, az energiatermelés egy része kárba vész.

Az energiatároló lényege, hogy a cég akkor használja fel az energiát, amikor annak a legnagyobb értéke van.
A vállalat számára ez egyszerre jelent költségmegtakarítást és üzemfolytonosságot.


